Dzień Świadomości Autyzmu

4 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świadomości i Akceptacji Autyzmu. Z tej okazji ubraliśmy się na niebiesko i różowo, bo przecież autyzm mogą mieć zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się warsztaty dotyczące funkcjonowania osób z autyzmem. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak osoby z autyzmem postrzegają świat. Przez cały kwiecień na korytarzach będzie można odnaleźć kody QR z informacjami o tym zaburzeniu, a w bibliotece znaleźć literaturą dotyczącą autyzmu. Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie “Nie bądź zielony w temacie autyzmu”, który nadal trwa (szczegóły na plakacie). Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do zrozumienia osób z autyzmem, ale pamiętajmy o szacunku i empatii do drugiego człowieka przez cały rok!