Projekt Ogarnij Inżynierię
Ogarnij inżynierię to modułowy program edukacyjny przeznaczony dla szkół podstawowych, który łączy inżynierię oraz technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki.
Dzieci są urodzonymi inżynierami. Już od najmłodszych lat fascynuje je tworzenie, konstruowanie, rozkładanie urządzeń na części i sprawdzanie, jak działają. „Ogarnij Inżynierię” otwiera przed uczniami świat zaawansowanej technologii, zaprasza do majsterkowania i zabawy z naukami ścisłymi. Dzieci uczą się projektowania, przeprowadzania eksperymentów i praktycznego wykorzystywania najnowocześniejszych technologii, a także zdobywają umiejętności przydatne w dorosłym życiu.
Program „Ogarnij Inżynierię” opiera się na idei STEM/STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Math), zakładającej łączenie przedmiotów szkolnych w trakcie realizacji jednego projektu.
Pierwszy moduł, to szereg zajęć dotyczący różnych form i źródeł energii, w szczególności energii wiatrowej dla uczniów klas V. Drugi moduł dedykowany jest uczniom klas IV i poświęcony jest składnikom pogody. Zajęcia realizowane w ramach modułu oparte są na projektowych i badawczych metodach pracy.

Realizacja projektu Ogarnij inżynierię w roku szkolnym 2021/2022

Prezentacja multimedialna Ogarnij Inżynierię