Szkoła do hymnu 2021

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
Z tej okazji nasza szkoła, jak co roku, bierze udział w akcji MEN Szkoła do hymnu.
10 listopada 2021r. o godzinie 11:11 każda klasa w swojej sali odśpiewa 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
Wspólnie świętujmy Święto Niepodległości!

Warszawskie drogi bez promili

8 września 2021 r. Fundacja Prodriver – Mobilne Centrum Edukacji Drogowej przeprowadziła na terenie SP 257 zajęcia dla uczniów klas ósmych pt. „Warszawskie drogi bez promili w dzielnicy Białołęka” w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnych promujących postawy społeczne sprzeciwiające się próbom jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W wydarzeniu brała udział wiceburmistrz dzielnicy Białołęka pani Anna Majchrzak.

W trakcie zajęć uczniowie mogli skorzystać z symulatora dachowania i zderzeń, gokarta w mobilnym miasteczku ruchu drogowego, a w specjalnym laboratorium przejść badania psychotechniczne. Pod okiem terapeuty uzależnień odbywały się pokazy multimedialne, które ukazywały wpływ alkoholu na organizm człowieka. Każdy z uczestników mógł doświadczyć skutków jego spożywania w specjalnych alkogoglach.

Dla uczniów była to z pewnością cenna i interesująca lekcja zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz trzeźwości.

Relacja z uroczystości premiery tomiku poetyckiego Witolda Lisowskiego