Dzień Języka Ojczystego 2022

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Języka Polskiego 22 lutego. Tego dnia o godzinie 12:20 wszystkie klasy wyszły na szkolne korytarze i wspólnie przeczytały fragment z wiersza Mikołaja Reja „Do tego, co czytał” z 1562 roku:

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają!”

Akcję przygotowała Pani Mirosława Stanisławek z pomocą Pani Katarzyny Rosadzińskiej. Również z tej okazji Koło polonistyczne klas 7. pod opieką Pani Weroniki Kuny wykonało plakat objaśniający recytowaną sentencję.

Całej społeczności szkolnej z okazji Dnia Języka Polskiego życzymy jak najwięcej radości z posługiwania się poprawną polszczyzną!

Strony z książkami, audiobookami, baśniami dla dzieci i młodzieży w języku ukraińskim

Dzień Babci i Dziadka

Polecane książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Regulamin wypożyczalni