Warszawskie drogi bez promili
   8 września 2021 r. Fundacja Prodriver – Mobilne Centrum Edukacji Drogowej przeprowadziła na terenie SP 257 zajęcia dla uczniów klas ósmych pt. „Warszawskie drogi bez promili w dzielnicy Białołęka” w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnych promujących postawy społeczne sprzeciwiające się próbom jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W wydarzeniu brała udział wiceburmistrz dzielnicy Białołęka pani Anna Majchrzak.  
   
   W trakcie zajęć uczniowie mogli skorzystać z symulatora dachowania i zderzeń, gokarta w mobilnym miasteczku ruchu drogowego, a w specjalnym laboratorium przejść badania psychotechniczne. Pod okiem terapeuty uzależnień odbywały się pokazy multimedialne, które ukazywały wpływ alkoholu na organizm człowieka. Każdy z uczestników mógł doświadczyć skutków jego spożywania w specjalnych alkogoglach. 
  
   Dla uczniów była to z pewnością cenna i interesująca lekcja zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz trzeźwości.

Skip to content