Rada Rodziców

Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2019/2020

Przewodnicząca – p. Sylwia Robakiewicz-Mokwińska

Wice-przewodniczący - p. Wojciech Romanowski

Skarbnik – p. Maria Pudzianowska

Sekretarz – p. Kamila Kujawska-Krakowiak

Członkowie:

p. Tomasz Mitrowski

p. Martyna Dudzic

 

Kontakt do Rady Rodziców: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin Rady Rodziców


RADA RODZICÓW przy SP 257 w Warszawie informuje:

Rada Rodziców rokrocznie przyznaje dofinansowania do: wycieczek, zielonych szkół, akcji Zima w Mieście, imprez dla dzieci (Mikołajki, Bal karnawałowy). Finansujemy: nagrody dla uczniów za udział w konkursach szkolnych, konkursach samorządu uczniowskiego, dyplomy, kupujemy książki oraz wodę do picia dostępną dla wszystkich uczniów, a podczas "Dni Szkoły" finansujemy lody dla wszystkich dzieci i postawienie namiotu, pod którym występują dzieci. 

Dokonujemy zakupów uzgodnionych z dyrekcją szkoły, na które zabrakło pieniędzy w szkolnym budżecie, np. nowy sprzęt sportowy do sali gimnastycznej. Ze środków zebranych na fundusz Rady Rodziców zostały również sfinansowane zabawki na plac zabaw dla klas zerowych. 

W wakacje przed szkołą powstały dwie wiaty rowerowe. Zostały one zrealizowane w ramach wygranego projektu w Budżecie Partycypacyjnym 2019 zgłoszonego przez Edytę Kołakowską byłą Przewodniczącą Rady Rodziców. Będziemy się starali
o dofinansowanie do kolejnych wiat rowerowych.
 

Drugim zwycięskim projektem zrealizowanym w wakacje jest zatoczka Kiss&Ride - zatoczka działa w godzinach 7-9 rano - w tych godzinach nie wolno parkować na miejscach Kiss and Ride. W tych godzinach również wjeżdżamy równolegle do chodnika. Zatoczka ma na celu upłynnienie ruchu na parkingu szkolnym, bezpieczne wysadzanie dzieci oraz nie parkowanie w bramie szkoły.
W pozostałych godzinach obowiązują miejsca postojowe prostopadle do chodnika (tak jak w ubiegłych latach). Prosimy
o bezwzględne dostosowanie się do powyższych, aby wszystkim nam było łatwiej korzystać z parkingu. Nad prawidłowością parkowania będą czuwały również służby miejskie, które mogą przeprowadzać wyrywkowe kontrole i nakładać mandaty karne. Uczulamy na to, bo kilka takich mandatów już zostało nałożonych.
 

SKŁADKI  NA FUNDUSZ RADY RODZICÓW:

Wpłaty na Fundusz Rady Rodziców są dobrowolne. Każda wpłata będzie przez nas mile widziana i z rozwagą wykorzystana. Zachęcamy do wpłat i z góry za nie dziękujemy bo dzięki nim uda się zapewnić Naszym dzieciom lepsze warunki nauki i pobytu w szkole.

Wysokość składek:

 10 zł miesięcznie za pierwsze dziecko uczące się w naszej szkole lub □ 100 zł jednorazowo wpłacone do końca października

 5 zł miesięcznie za drugie dziecko uczące się w naszej szkole lub  50 zł jednorazowo wpłacone do końca października

Trzecie i kolejne dziecko uczące się w naszej szkole jest zwolnione z opłat. 

AKCJA "LEKKI PLECAK"

Wychodząc naprzeciw problemowi zbyt ciężkich plecaków dzieci z klas IV-VII w roku szkolnym 2018/2019 Rada Rodziców zakupiła podręczniki dla klas IV- VII, które są dostępne dla uczniów w salach lekcyjnych. Dzięki dodatkowym podręcznikom, które na stałe są w szkole, każde z dzieci nie musi przynosić do szkoły własnego podręcznika - z niego korzysta tylko w domu. Dzięki tej akcji plecaki uczniów w 95% mają wagę w normie – we wcześniejszych latach ponad 80% dzieci miała zbyt ciężki plecak w stosunku do swojej masy ciała. W tym roku kontynuujemy tę akcję. Zdecydowaną większość książek posiadamy z ubiegłego roku, a dokupić musimy książki do klasy VI ze względu na zmianę programową oraz do klasy VIII. W tym celu prosimy o wpłaty w wysokości:

 10 zł/dziecko jednorazowa składka. Składka dotyczy jedynie dzieci uczących się w klasach IV-VIII. 

Wsparcie dla ŚWIETLICY

Każdy rodzic może również wesprzeć działanie Świetlicy. Z wpłat na Świetlicę kupowane są: podstawowe materiały dydaktyczne pozwalające na prowadzenie zajęć plastycznych, matematycznych, gry dostępne dla wszystkich dzieci, finansowane są wycieczki
z wychowawcami Świetlicy oraz fundowane nagrody w organizowanych przez Świetlicę konkursach. Składka wynosi: 

 10 zł miesięcznie. 

WSZYSTKICH WPŁAT MOŻNA DOKONYWAĆ:

1. do skarbników klasowych

2. bezpośrednio na konto Rady Rodziców

3. za Świetlicę poza powyższymi formami również u Kierownika Świetlicy

 

Wpłat na Radę Rodziców z uwagi na RODO nie przyjmuje sekretariat szkoły.

 

Dla wszystkich wyżej wymienionych wpłat obowiązuje jeden numer rachunku bankowego:

NUMER RACHUNKU RADY RODZICÓW 35 1020 1042 0000 8402 0273 5157

 

Prosimy o wprowadzenie prawidłowego tytułu przelewu, który pozwoli na identyfikację płatności:

 Rada Rodziców, imię i nazwisko ucznia, klasa wraz oznaczeniem literowym, np. Rada Rodziców, Jarek Kowalski, 5h

 Świetlica, imię i nazwisko ucznia, klasa wraz z oznaczeniem literowym, np. Świetlica, Jarek Kowalski, 5h

 Podręczniki, imię i nazwisko ucznia, klasa wraz z oznaczeniem literowym, np. Podręczniki, Jarek Kowalski, 5h

 

Jesteś tutaj: Home Rada rodziców