Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

W miesiąc lutym obchodziliśmy „Dzień Bezpiecznego Internetu”, jest to ogólnoeuropejska akcja, która propaguje działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promuje pozytywne wykorzystanie Internetu. Tegoroczny DBI odbył się 9 lutego jak zwykle pod hasłem: „Działajmy razem!”. A więc uczmy się bawiąc! W naszej szkole rozszerzyliśmy go na cały miesiąc. Uczniowie na lekcjach Informatyki zgłębili umiejętności potrzebne do rozsądnego i bezpiecznego funkcjonowania w Internecie. Analizowali Kodeks Asów Internetu związany z cyfrowym bezpieczeństwem i cyfrowym obywatelstwem. Oto pięć podstawowych zagadnień:      

DBI

  • Udostępniaj z głową (rozsądek w sieci)                  
  • Nie daj się nabrać uważność w sieci
  • Życzliwość jest fajna (życzliwość w sieci)
  • Rozmawiaj o wątpliwościach (odwaga w sieci)

Znajomość powyższego kodeksu, uczniowie potwierdzili bardzo ciekawymi pracami w dowolnych programach graficznych. Zajęcia zostały wzbogacone o elementy grywalizacji, uczniowie grali w Interlandię pełną przygód grę edukacyjną o fantastycznej grafice, zdobywając certyfikaty Asów Internetu. Nauka o bezpieczeństwie cyfrowym z Interlandią stała się interaktywna i zabawna, jak sam Internet.

Część uczniów brała udział w konkursie „Bezpieczna przygoda z Internetem"

Dziękujemy uczniom za aktywny udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i teraz już wiecie, jak ważne jest rozsądne korzystanie z Internetu.

Prace Uczniów Challnge Rusz głową-Kodeks Asów Internetu

 

Jesteś tutaj: Home Dzień Bezpiecznego Internetu 2021