Wydarzenia

Dzień Patrona Szkoły

12 grudnia podczas uroczystego apelu klasy edukacji wczesnoszkolnej uczciły Dzień Patrona Szkoły prof. Mariana Falskiego. Klasa 3b przedstawiła program artystyczny pt. “ABC, czyli alfabet prof. Mariana Falskiego”. Usłyszeliśmy wiele ciekawych faktów z życia patrona. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu szkoły. W programie znalazły się również piosenki związane z postacią profesora i jego słynnym elementarzem. Było uroczyście ale i wesoło.

X edycji Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka

X edycja Warszawskiej Nagrody Wychowawczej im. Janusza Korczaka

Relacja z uroczystości szkolnej – obchodów 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej

11.10.2023 r. w nowej rozbudowanej części naszej szkoły odbyły się uroczyste dzielnicowe obchody 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej -pierwszej w Polsce i Europie instytucji o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty. Powołana 14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, stworzyła podstawy nowoczesnego szkolnictwa polskiego.

Ten wyjątkowy jubileusz zbiegł się z innym ważnym wydarzeniem dla naszej szkoły – zakończeniem rozbudowy szkoły. W nowym skrzydle budynku powstało osiem sal lekcyjnych, cztery pracownie, hala sportowa i biblioteka z czytelnią multimedialną. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość z udziałem dyrekcji, nauczycieli, licznej reprezentacji uczniowskiej oraz pracowników administracji.

Wśród gości pojawili się m.in.: wiceprezydent m.st. Warszawy – p. Renata Kaznowska, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy – p. Magdalena Roguska, Burmistrz Dzielnicy Białołęka – p. Grzegorz Kuca, Zastępcy Burmistrza – p. Izabela Ziątek, p. Anna Majchrzak, p. Jan Mackiewicz, Radni m.st. Warszawy, a także Prezes Przedsiębiorstwa Izolbud – p. Justyn Kwietniak.

Spotkanie prowadzili pani Magdalena Mularczyk, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz pan Marcin Młynarczyk, nauczyciel wychowania fizycznego. Przywitali oni serdecznie znamienitych gości i wszystkich uczestników spotkania oraz zaprosili do obejrzenia części oficjalnej rozpoczętej wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i wspólnym odśpiewaniem “Mazurka Dąbrowskiego” oraz hymnu szkoły.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły, pani Beata Pergałowska, która podziękowała gościom za przybycie i złożyła życzenia całej społeczności szkolnej, a także wyraziła nadzieje związane z nowym budynkiem: Wierzymy gorąco, że nowe zaplecze pomoże nam wkroczyć w XXI wiek, doda nam energii do działania i pomoże w zapewnieniu naszym uczniom nowoczesnej edukacji oraz wszechstronnego rozwoju.

Nie zabrakło również przemówień gości. Wiceprezydent Warszawy – p. Renata Kaznowska, wyraziła radość, że po wielu trudach i zabiegach oraz przy udziale władz miasta oraz samorządowych, udało się proces rozbudowy szkoły doprowadzić do końca. Podkreśliła jednocześnie znaczenie i prestiż zawodu nauczyciela: To nie mury uczą. Bądźcie przewodnikami dla swoich wychowanków – powiedziała wicedyrektor m.st. Warszawy, składając nauczycielom życzenia i podziękowania.

Głos zabrała także wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy – p. Magdalena Roguska, która podkreśliła niezwykłość szkoły przy ulicy Podróżniczej łączącej obecnie tradycję z nowoczesnością: Droga do tej nowoczesności nie była prosta, ale zakończyła się sukcesem, dzięki zdeterminowanym, zaangażowanym nauczycielom i rodzicom – powiedziała Magdalena Roguska.

Pan Grzegorz Kuca, burmistrz Białołęki, w swoim przemówieniu zwrócił się do nauczycieli i pedagogów wyrażając uznanie dla ich pracy, szczególnie w tym trudnym okresie – po pandemii, z wojną za naszą wschodnią granicą. Podziękował dyrekcji oraz władzom samorządowym za wspólny trud w przeprowadzeniu rozbudowy szkoły: Jest mi dodatkowo miło, że możemy święto edukacji świętować w tej nowej hali, o którą tak wspólnie razem walczyliśmy – podkreślił.

Następnie prowadzący zaprosili wiceprezydent Warszawy i burmistrza Białołęki do wręczenia nagród dla białołęckich nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej w podziękowaniu za pracę oraz wkład w kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży. Wśród nagrodzonych znalazła się również reprezentantka naszej szkoły – pani Paulina Strzemińska, nauczycielka nauczania wspomagającego i opiekunka szkolnego wolontariatu.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. Usłyszeliśmy historię powstania komisji Edukacji Narodowej, wysłuchaliśmy piosenek odśpiewanych przez młodych artystów i podziwialiśmy w ich świetnym wykonaniu dwa tańce narodowe – poloneza i kujawiaka.

Prezentacja multimedialna

W roku szkolnym 2021/2022 (II semestr) oraz 2022/2023 nasza szkoła brała udział  w projekcie edukacyjnym „Razem  w Klasie”, wspierającym integrację dzieci i młodzieży  z doświadczeniem migracji i uchodźstwa .

       Projekt realizowany był pod patronatem Fundacji Szkoła z Klasą, a szkolnym koordynatorem  wszystkich działań była pani Bożena Szymczuk.

       Dzięki współpracy z Fundacją otrzymaliśmy różne pomoce naukowe do pracy                  z uczniami z doświadczeniem migracji, między innymi 10 laptopów z alfabetem rosyjskim. Nauczyciele mogli również skorzystać z licznych szkoleń i warsztatów.  

Prezentacja – Edukacja Wczesnoszkolna

Sukcesy naszych reprezentantów szkoły w indywidualnych biegach przełajowych

Rafał Kuranowski – mistrz dzielnicy Białołeka.

Wiktoria Protsenko – mistrzyni  dzielnicy Białołeka

WYCIECZKA DO TREBLINKI I LIWU

Uczniowie klas 8c i 8d uczestniczyli w wycieczce do Muzeum w Treblince – niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady i obozu pracy w latach 1941-1944. W budynku Muzeum położonym pośrodku lasu młodzież obejrzała świadectwa ocalałych. Podążając symbolicznymi torami kolejowymi w stronę kamiennego pomnika upamiętniającego ofiary obozu zagłady,
z atencją słuchała opowieści przewodnika.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zamku w Liwie — warowni i muzeum w dolinie rzeki Liwiec

Początki zamku w Liwie sięgają I poł. XV w. Gotycka warownia została zbudowana na zlecenie księcia mazowieckiego Janusza I Starszego nad rzeką Liwiec będącą wówczas granicą księstwa mazowieckiego i Litwy. Zamek jest jedynym tego typu zabytkiem na pograniczu mazowiecko-podlaskim.”

„Muzeum prezentuje militaria z całego świata, od zabytków z epoki rzymskiej po broń XX wieku. Kolekcja zawiera broń palną, białą – w tym duży zbiór bagnetów z 20 krajów – drzewcową, mundury, zbroje i hełmy. Wystawie broni towarzyszy kolekcja malarstwa i grafiki (…).” (źródło: https://liw-zamek.pl/historia/)

Pełni wrażeń uczniowie późnym popołudniem wrócili do Warszawy.

Organizatorem wyjazdu była Pani Ewa Wasiłek – nauczyciel historii

Funkcję opiekunów pełnili:

p. Dorota Kozłowska

p. Magdalena Gulina

p. Alicja Rączka

p. Beata Rudziewicz   

Karta rowerowa

W środę 10.05.2023 r. uczniowie klas czwartych udali się do Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka w celu zdania egzaminu na kartę rowerową. Część praktyczna została przygotowana i zorganizowana przez p. Olgę Lipińską i p. Tomasza Siwińskiego. Gratulujemy wszystkim uczniom pozytywnego wyniku egzaminu.

Dzień Świadomości Autyzmu

PRODRIVER

28 marca 2023 Fundacja Prodriver – Mobilne Centrum Edukacji Drogowej przeprowadziła na terenie SP 257 zajęcia dla klas ósmych i siódmych pt. Warszawskie drogi bez promili w dzielnicy Białołęka w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnych promujących postawy społeczne sprzeciwiające się próbom jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

W trakcie zajęć uczniowie mogli skorzystać z symulatora jazdy, gokarta w mobilnym miasteczku ruchu drogowego, a w specjalnym laboratorium przejść badania psychotechniczne. Pod okiem terapeuty uzależnień odbywały się pokazy multimedialne, które ukazywały wpływ alkoholu na organizm człowieka. Każdy z uczestników mógł doświadczyć skutków jego spożywania w specjalnych alkogoglach.

Dla uczniów była to z pewnością cenna i interesująca lekcja zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz trzeźwości.

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji “Wyjątkowa Skarpeta”, zorganizowaną przez OREW Juszczyn, w której udział wzięło 277 placówek z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało się utworzyć sznur “Wyjątkowych Skarpet”, który można podziwiać na 1. oraz 2. piętrze naszej szkoły. Razem, z innymi placówkami, stworzyliśmy sznur skarpet mierzący ponad 18km i 941m długości. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!

Jasełka

W dniu 22.12.2022 r. zgodnie z tradycją odbyły się w naszej szkole coroczne jasełka. Tym razem przedstawienie zostało przygotowane w kooperacji klasy 7c z klasą 1d. Za sprawą młodych zdolnych aktorów i przy udziale pięknej scenografii przenieśliśmy się do Betlejem i dnia narodzin Jezusa Chrystusa. W świąteczny nastrój wprowadziły nas popularne kolędy, a także piosenki wykonywane przez uczniów-aktorów.

Dyplom RODACY BOHATEROM

Szkoła Pena Talentów

Tydzień świadomości dysleksji

Szkołą do hymnu 2022

Szkoła Pamięta

Aktywni Młodzi Warszawiacy

W listopadzie klasa 3d uczestniczyła w zajęciach w ramach programu Aktywność Młodego Warszawiaka. Uczniowie rozpoczęli projekt od przeprowadzonej przez pracowników i studentów Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, kontroli i oceny rozwoju fizycznego Mój rozwój fizyczny.
Następnie uczniowie mogli dowiedzieć się o tym, jak dbać o siebie podczas spotkania pt. Taki jestem sam jak o siebie dbam. Uczniowie niejednokrotnie zaskoczyli prowadzących swoim poziomem wiedzy na temat wartości swojego zdrowia i sposobów na jego utrzymanie.
Czynnie uczestniczyli też w warsztatach z dietetykiem, tworząc zdrową przekąskę.

W realizację projektu włączeni są również rodzice uczniów i nauczyciele, którzy mają dostęp do webinarów, obejmujących zagadnienia dotyczące profilaktyki wad postawy, zasad zdrowego żywienia i zwalczania skutków nadwagi i otyłości wśród dzieci oraz warsztaty psychologiczno-pedagogiczne w zakresie zdrowia psychicznego dzieci, radzenia sobie ze stresem oraz budowania relacji w grupie rówieśniczej.

Uczniowie otrzymali także zestaw książeczek, dotyczących poszczególnych spotkań. Z dużym zaangażowaniem przeglądali zawarte treści i pokonywali także umysłowe trudności.

Prawdziwe zuchy!

Szkolny Budżet Obywatelski

Ślubowanie klas pierwszych

List z podziękowaniami od rodziców Ukraińskich uczniów

Rozbudowa szkoły część 1

Fundacja KMPG

Dzień Patrona

Pokój zagadek

Szkoła Pamięta

Szkoła do hymnu 2021

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
Z tej okazji nasza szkoła, jak co roku, bierze udział w akcji MEN Szkoła do hymnu.
10 listopada 2021r. o godzinie 11:11 każda klasa w swojej sali odśpiewa 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
Wspólnie świętujmy Święto Niepodległości!

Warszawskie drogi bez promili

   8 września 2021 r. Fundacja Prodriver – Mobilne Centrum Edukacji Drogowej przeprowadziła na terenie SP 257 zajęcia dla uczniów klas ósmych pt. „Warszawskie drogi bez promili w dzielnicy Białołęka” w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnych promujących postawy społeczne sprzeciwiające się próbom jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W wydarzeniu brała udział wiceburmistrz dzielnicy Białołęka pani Anna Majchrzak.  
   
   W trakcie zajęć uczniowie mogli skorzystać z symulatora dachowania i zderzeń, gokarta w mobilnym miasteczku ruchu drogowego, a w specjalnym laboratorium przejść badania psychotechniczne. Pod okiem terapeuty uzależnień odbywały się pokazy multimedialne, które ukazywały wpływ alkoholu na organizm człowieka. Każdy z uczestników mógł doświadczyć skutków jego spożywania w specjalnych alkogoglach. 
  
   Dla uczniów była to z pewnością cenna i interesująca lekcja zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz trzeźwości.

Relacja z uroczystości premiery tomiku poetyckiego Witolda Lisowskiego


Skip to content