Rok szkolny 2023/2024

Dziś 5 grudnia☃️ wszyscy Wolontariusze z całego świata❤️❤️❤️ obchodzą swoje święto.W SP257 od wielu lat prężnie dziala nasz Szkolny Wolontariat🫶.Jesteśmy dumni z pomocy jaką niosą nasi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami.Ostatnim wydarzeniem był kiermasz ciast w dniu 30 listopada, podczas którego zebrano 2320 zł. Fundusze przekażemy Hospicjum Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Warszawie. Wszystkim, którzy przynieśli słodkości oraz tym, którzy je zakupili, serdecznie dziękujemy.♥️♥️♥️

„Białołęcka Gala Wolontariatu” Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzieli udział w corocznym spotkaniu wolontariuszy pracujących na rzecz mieszkańców dzielnicy Białołęka. Spotkanie odbyło się 2 grudnia 2023 r. w Białołęckim Ośrodku Sportu podziękowania za bezinteresowną pomoc wolontariusze otrzymali drobne upominki, a szkoła statuetkę i dyplomy uznania.

W dniu 30 listopada w naszej szkole odbył się kiermasz ciast, podczas którego zebrano 2320 zł. Fundusze przekażemy Hospicjum Sióstr Felicjanek. Wszystkim, którzy przynieśli słodkości oraz tym, którzy je zakupili, serdecznie dziękujemy.

Ostatnie dni słonecznej pogody nasi wolontariusze wykorzystali na uporządkowanie opuszczonych grobów na Cmentarzu Tarchomińskim.

Ratujemy i uczymy ratować

W dniach 28-29 marca w Szkole Podstawowej nr 356 odbyło się szkolenie dla nauczycieli, w którym wzięły udział nauczycielki z naszej szkoły oraz nauczyciele z jeszcze 16 innych szkół warszawskiej Białołęki. Dowiedziałyśmy się od naszych instruktorów i instruktorek programu Ratujemy i Uczymy Ratować, jak udzielać i uczyć dzieci pierwszej pomocy – sprawdzania przytomności i oddechu, wzywania pomocy, pozycji bocznej, resuscytacji krążeniowo-oddechowej i łańcucha przeżycia.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Wiceburmistrz dzielnicy Białołęka — Izabeli Ziątek, która zaprosiła szkoleniowców RUR do przeprowadzenia zajęć dla dzieci i kadry szkół podstawowych. Po szkoleniu otrzymałyśmy od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy sprzęt i zestaw materiałów dydaktycznych, w skład którego wchodzą:

· Fantom Little Annie

· fantomy Mini Annie

· Podręczniki dla nauczycieli

· 150 podręczników dla dzieci

· 150 telefonów tekturowych do pozoracji wzywania służb ratunkowych

· Tablice edukacyjne

· Tuby edukacyjne

W ramach wolontariatu 21 marca 2023, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, świętowaliśmy wspólnie z Fundacją Świat TAK, Dzień na TAK. Po długiej zimie wyczekujemy na słoneczne i ciepłe dni. Niesyty dziś pogoda była kapryśna, ale udało nam się posprzątać Park Młociński. Akcję zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami. Bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie wolontariuszy. Jesteście Wielcy!!! Szkolny Wolontariat

Podziękowanie – Paczka inna niż wszystkie

Dnia 25 listopada 2022 roku siedmioro wolontariuszy z klas siódmych i ósmych wzięło udział w spotkaniu z wolontariuszami ze Szkoły Podstawowej nr 258. Zajęcia, które zostały zorganizowane w Centrum Wielokulturowości przy ul. Jagiellońskiej, odbywały się w ramach projektu Warszawscy Ochotnicy. Podczas spotkania uczniowie wymienili się doświadczeniami w pracy w szkolnym wolontariacie oraz zaproponowali nowe działania, które mogliby wykonać wspólnie w ramach międzyszkolnej współpracy. Mamy nadzieję, że niektóre z wymyślonych zadań uda nam się wykonać w kolejnych miesiącach.

Podziękowania – kiermasz ciast

Akcja Schronisko

Światowy Dzień Życzliwości

Regulamin 2022