Kochani!

Jak co roku Szkolne Koło Wolontariatu pragnie wesprzeć najbardziej potrzebujące rodziny ofiarując im paczki na święta. W paczce powinny znaleźć się artykuły suche, które mają długi termin ważności: kasze, makarony, ryż, konserwy, dżemy, olej, cukier, orzechy, mąka, słodycze oraz artykuły chemiczne i zabawki. Prosimy, w miarę możliwości, o przynoszenie artykułów zróżnicowanych, np. po jednym produkcie każdego rodzaju. Pozwoli to w większym stopniu zaspokoić potrzeby wspieranych przez nas rodzin. Produkty można przynieść do szkoły i zostawić na portierni do 7 grudnia br. Proszę pamiętać o podpisaniu paczek. Akcja jest organizowana we współpracy z „Fundacją Świat na Tak”.

Okażmy nasze dobre serca i wesprzyjmy najbardziej potrzebujących, nawet w tych trudnych dla wszystkich czasach. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji.

WOLONTARIAT W SZKOLE PODSTAWOWEJ

IM. PROF. MARIANA FALSKIEGO

Szkolne Koło Wolontariatu skierowane jest do uczniów klas 0-VIII, którzy chcą pomagać innym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne.

O działalności Koła i planowanych akcjach informują organizatorzy:

• klas 4-8 p. Paulina Strzemińska, p.Patrycja Kłak, p.Beata Sapiejewska – Dąbrowska oraz p.Ewa Wasiłek
  • klas 0-3 p.Agata Krajewska i p. Paulina Szpojankowska

"Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,

ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce

z jakim tej pomocy się udziela”.

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji

Ogólnopolskiego Konkursu Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem.

Celem konkursu jest uczenie młodzieży ze szkół podstawowych bezinteresownej pomocy potrzebującym we współpracy z rodzicami i czerpanie z tego satysfakcji. Konkurs z każdym rokiem cieszy się większym zainteresowaniem. W poprzednim roku w Konkursie brało udział ponad 3400 uczniów ze szkół z różnych regionów kraju.
Konkurs jest kierowany do wszystkich szkół podstawowych w Polsce.

W tym roku nowością w zasadach konkursu jest wymóg prowadzenia dzienniczków samodzielnie, pismem ręcznym.

Wszystkie szczegóły znaleźć można w dołączonym REGULAMINIE.

OSOBY CHĘTNE ZGŁASZAJĄ SIĘ W DZIENNIKU LIBRUS DO - p.Pauliny Strzemińskiej, p.Patrycji Kłak, p.Ewy Wasiłek  i p.Alicji Rączki.

Zbiórka nakrętek-NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE, WSPÓLNIE MOŻEMY WIELE

Slodycze dla Domu Dziecka-Podziekowanie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Paczka na kresy