Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2018/2019

p. Jacek Lewczuk
p. Paweł Tyburc

Regulamin Rady Rodziców

RADA RODZICÓW przy SP 257 w Warszawie informuje:

W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole uczyło się 606 dzieci. Rodzice wpłacili łącznie 22.978 zł co daje 37,92 zł na dziecko. Z wpłat na fundusz Rady Rodziców sfinansowane zostały m.in. naklejki na schody czy prenumeraty czasopism dla dzieci.

Rada Rodziców rokrocznie przyznaje dofinansowania do: wycieczek, zielonych szkół, akcji Zima w Mieście, imprez dla dzieci (Mikołajki, Bal karnawałowy). Finansujemy: nagrody dla uczniów za udział w konkursach szkolnych, konkursach samorządu uczniowskiego, dyplomy, kupujemy książki oraz wodę do picia dostępną dla wszystkich uczniów, ochraniacze na buty, a podczas "Dni Szkoły" finansujemy lody dla wszystkich dzieci i postawienie namiotu pod którym występują dzieci.

Dokonujemy zakupów uzgodnionych z dyrekcją szkoły, na które zabrakło pieniędzy w szkolnym budżecie, np. nowy sprzęt sportowy do sali gimnastycznej. Ze środków zebranych na fundusz Rady Rodziców zostały również sfinansowane zabawki na plac zabaw dla klas zerowych.

Wpłaty na Fundusz Rady Rodziców są dobrowolne. Każda wpłata będzie przez nas mile widziana i z rozwagą wykorzystana. Zachęcamy do wpłat i z góry za nie dziękujemy bo dzięki nim uda się zapewnić Naszym dzieciom lepsze warunki nauki i pobytu w szkole.

SKŁADKI  NA FUNDUSZ RADY RODZICÓW:

10 zł miesięcznie za pierwsze dziecko uczące się w naszej szkole lub 100 zł jednorazowo wpłacone do końca października

5 zł miesięcznie za drugie dziecko uczące się w naszej szkole lub 50 zł jednorazowo wpłacone do końca października

Trzecie i kolejne dziecko uczące się w naszej szkole jest zwolnione z opłat.

AKCJA "LEKKI PLECAK"

Wychodząc naprzeciw problemowi zbyt ciężkich plecaków dzieci z klas IV-VII w roku szkolnym 2018/2019 Rada Rodziców planuje zakupić podręczniki dla klas IV- VII, które byłby dostępne dla uczniów w salach lekcyjnych. Dzięki dodatkowym podręcznikom, które na stałe byłyby w szkole, każde z dzieci nie musiałoby przynosić do szkoły własnego podręcznika - z niego korzystałoby tylko w domu. Aby ten cel zrealizować:

30 zł/dziecko jednorazowa składka. Składka dotyczy jedynie dzieci uczących się w klasach IV-VII.

Wsparcie dla ŚWIETLICY

Każdy rodzic może również wesprzeć działanie Świetlicy. Z wpłat na Świetlicę kupowane są: podstawowe materiały dydaktyczne pozwalające na prowadzenie zajęć plastycznych, matematycznych, gry dostępne dla wszystkich dzieci, finansowane są wycieczki z wychowawcami Świetlicy oraz fundowane nagrody w organizowanych przez Świetlicę konkursach. Składka wynosi: 10 zł miesięcznie.

WSZYSTKICH WPŁAT MOŻNA DOKONYWAĆ:

1. do skarbników klasowych

2. bezpośrednio na konto Rady Rodziców

3. do skarbnika Rady Rodziców

4. za Świetlicę poza powyższymi formami również u Kierownika Świetlicy

Dla wszystkich wyżej wymienionych wpłat obowiązuje jeden numer rachunku bankowego:

NUMER RACHUNKU RADY RODZICÓW 35 1020 1042 0000 8402 0273 5157

Prosimy o wprowadzenie prawidłowego tytułu przelewu, który pozwoli na identyfikację płatności:

Rada Rodziców, imię i nazwisko ucznia, klasa wraz oznaczeniem literowym, np. Rada Rodziców, Jarek Kowalski, 5h

Świetlica, imię i nazwisko ucznia, klasa wraz z oznaczeniem literowym, np. Świetlica, Jarek Kowalski, 5h

Podręczniki, imię i nazwisko ucznia, klasa wraz z oznaczeniem literowym, np. Podręczniki, Jarek Kowalski, 5h

Jesteś tutaj: Home Rada rodziców