Biblioteka – imprezy

Dnia 6 lutego w naszej bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pisarką Justyną Bednarek, autorką cyklu o przygodach skarpetek. Wzięły w nim udział 2 klasy 2a i 4a. Pisarka opowiedziała, jak powstają jej powieści oraz złożyła autograf w książkach przyniesionych przez dzieci.

25 listopada 2021 roku w naszej szkole, z inicjatywy nauczyciela bibliotekarza pani Mirosławy Stanisławek odbyła się promocja czytelnictwa dla klas młodszych: Sztuka pisania i sztuka czytania, na przykładzie lektury szkolnej „Psie troski”, w której czynny udział wzięli znamienici goście. A gośćmi tymi byli: Pan Tomasz Justyniarski – autor książki i Lusia – ulubiona sunia autora.  Uczestnicy imprezy – uczniowie klas drugich- bawili się grą słów, opowiadali o zwierzętach, poznali jak trwać i być wiernym w spełnianiu swoich marzeń. A także jak realizować swoje talenty literackie i jak traktować zwierzęta, które są częścią naszego ludzkiego bytu. Na koniec zajęć uczniowie mogli zakupić książki pisarza i otrzymać dedykację z autografem. Pan Justyniarski otrzymał na pamiątkę, zebrane w książeczkę, prace uczniów- portrety zwierzęcych przyjaciół dzieci. Oczywiście nie mogło się obyć bez wspólnej fotografii, która uwieczniła to spotkanie dla obecnych i potomnych.