MiędzynarodowyKonurs Informatyczny Bóbr 2020

Zapraszamy na   piętnastą już edycję Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr! Tegoroczny konkurs, pomimo wszystkich zawirowań, jakich dostarczył nam rok 2020, odbędzie się bez przeszkód i w standardowej formule. Bóbr 2020 przeprowadzony zostanie jak co roku przy pomocy sprawdzonej platformy edukacyjnej Dzwonek.pl.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Zadania są w formie testowej. Aby rozwiązać zadanie należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności w interakcji z komputerem prowadzące do rozwiązania. Rozwiązania można poprawiać.

Zainteresowani uczniowie zakładają konta typu Uczeń na platformie www.Dzwonek.pl

Harmonogram Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2020

Więcej informacji na www.bobr.edu.pl